Logo IME
Vysokoškolský postgraduální studijní program MBA v Litoměřicích
Slovenská verzia
Ilustracni obrazek

Kalendář akcí na: March, dnes je: 03.03.2024

PoÚtStČtSoNe
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Novinky:

Web:

Reference

Titul MBA získali v Litoměřicích první manažeři

Litoměřice – V Litoměřicích promovali první profesionální manažeři. Prestižní certifikát Master of Business Administration (MBA) převzalo devět studentů na konci září v průběhu slavnostního aktu, který se uskutečnil v salonku hotelu Salva Guarda za přítomnosti starosty města Ladislava Chlupáče. Certifikáty studenti přebírali od prezidenta Institutu manažerské ekonomie v Litoměřicích, profesora Vladimíra Gozora.

„Těší mě, že v Litoměřicích je možno studovat různé stupně vysoké školy – jak bakalářský nebo magisterský obor, tak ale i MBA,“ konstatoval starosta Ladislav Chlupáč v úvodu promoce.

Ta proběhla poté, co studenti různých profesí, ať již právních, manažerských nebo úřednických, úspěšně obhájili závěrečnou práci. Celé studium se přitom od studia na vysoké škole liší. Je postaveno na propojení teorie s praxí. Manažer zpracovává písemné práce, které řeší konkrétní problémy. „Je složeno z odborných přednášek vyučujících profesorů a docentů z pražské a bratislavské univerzity, z panelových diskusí a z dílčích zkoušek ze šesti předmětů,“ charakterizoval průběh dvouletého vzdělávání Antonín Kučera, vedoucí Institutu manažerské ekonomie v Litoměřicích..

Podmínkou k zápisu je minimálně titul bakaláře. Výuka probíhá v salonku litoměřického hradu vždy o víkendu, a to jednou měsíčně. V současné době již běží druhý cyklus studia, které je ohraničeno maximálním počtem 12 účastníků. „Tento počet je ideální vzhledem k tomu, že umožňuje kvalitněji realizovat panelové diskuse spojené s výměnou zkušeností,“ dodal Antonín Kučera.

Nábor nových studentů probíhá od listopadu do konce prosince. Více informací na www.ime-mba.cz

http://litomericko24.cz/…ni-manazeri/

ROZHOVOR: Rok MBA v Litoměřicích

LITOMĚŘICE – V listopadu 2012 to bude přesně rok, kdy v Litoměřicích začalo studium Master of Business Administration (MBA). O shrnutí dosavadních zkušeností s tímto prestižním typem výuky jsme požádali doc. Ing. Antonína Kučeru, PhD. MBA.

Jak hodnotíte první rok studia?

Jednoznačně pozitivně. Výuka probíhá v krásném prostředí gotického hradu v Litoměřicích za účasti omezeného počtu studentů. Snažili jsme se, aby bylo takové množství posluchačů, které umožní co nejlepší využití panelové diskuse mezi studenty a jejich vyučujícími.

O jaké předměty je největší zájem?

Podle ohlasů studujících má největší úspěch Světová ekonomika, globální problémy a Krizový management.

Kdo u vás vlastně studuje?

V programu MBA studují zaměstnanci státní správy, pracovníci na vysokých manažerských funkcích a několik právníků.

Nemáte problémy se zajištěním vyučujících? Ne. Již v předstihu jsme si smluvně zajistili profesory a docenty z vysokých škol v České republice a na Slovensku. Stejný tým budeme mít i v tomto roce a studenti se budou setkávat s profesorem Gozorou, docentem Štůskem, Andrejem Babišem a dalšími kapacitami ve svých oborech.

Proč jsou někteří až ze Slovenska?

Již před rokem jsme avizovali, že toto studium MBA v Litoměřicích probíhá v úzké spolupráciu se Slovenskou akademií věd, která nám také doporučila řadu profesorů a docentů ze Slovenska.

Zvažujete otevření druhého ročníku?

Ano. Naprosto reálně uvažujeme s tím, že druhá etapa studia začne od 1. ledna 2013.

Budete zvyšovat počet studentů?

V novém studijním období roku 2013 a 2014 počítáme se stejným počtem studentů, jako v období minulém. Během měsíce listopadu a prosince tohoto roku se může přihlásit ještě šest zájemců na adresu Institut manazerské ekonomie o.s., Velká Krajská 2, Litoměřice. Výuka MBA probíhá jinak, než běžná vysoká škola. Jedná se hlavně o výměnu praktických zkušeností mezi vyučujícícmi a studenty.

Budete je nějak prezentovat?

Připravujeme vydání celkových monografií z dílcích seminárních prací studnetů, které jsou velice zajímavé. Tyto seminární práce z každého předmětu a vlastně celá monografie rozšiřuje obzor všem případným studentům a samozřejmě i široké veřejnosti.

Kdy budou předány první diplomy s titulem MBA?

Dekrety „diplomy“ předáme v červenci příštího roku za účasti široké veřejnosti.

Co říci závěrem?

Jsem velice rád, že se nám toto studium v krásném městě Litoměřice podařilo otevřít, a že stávající studenti odchází z dílčích přednášek s dobrým pocitem, že se dozvěděli řadu zajímavých věcí, které jim poslouží i v praktickém životě.

http://litomericko24.cz/…itomericich/

© 2011 Institut manažerské ekonomie z.s.
Velká Krajská 52, Litoměřice, 412 01
tel. +420 602 435 329
e-mail: info@ime-mba.cz
Design by Bon Art Media

Tyto stránky jsou optimalizovány na rozlišení 1280x1024 nebo vyšší